Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Godfather

26. 2. 2008

 

 

V roce 2006 vydala EA hru inspirovanou starým mafiánským filmem – The Godfather. The Godfather se stal pozoruhodným titulem a zdatným konkurentem české Mafie. Není tedy divu, že se tato hra dočkala své PSP verze s podtitulem Mob Wars ( dále jen MW ). Začneme příběhem.

 

Celý příběh se točí kolem čtyř mafiánských rodin, které mezi sebou vedou války o území, podniky atd. Vše začne když si vás vyhledá hlavní vymahatel jedné z rodin Luca Brasi. Přiučí vás bojování, střílení a potom nějaké to vydírání obchodů. Ti, kdo viděli film nebo hráli originál ví, že budete pracovat pro rodinu Corleone. Příběh je velice dobrý a pevně se drží filmové předlohy. Děj vás postupně seznámí se všemi důležitými postavami a s tím, jak to ve hře chodí. Animace a dokonce i mise jsou téměř stejné jako u svého velkého bratříčka na PC. Pozor, říkám téměř. První čeho si určitě všimne každý kdo hrál originál jsou auta. V MW sice budou, ale nebudete je moci řídit.

Uvítal bych alespoň jednu misi kde byste se mohli projet v dobových autech, no nic. Další změna je pohyb po městě, ten je zde nulový. Prostě budete mít během mise přesně vytyčený prostor pohybu. Malou výhodou pro někoho je, že nebudou muset jet přes celé město na začátek mise. Mise jsou sice zábavné, zbraní je tu stejně jako v originálu, ale město působí i v těch pár venkovních misí pustě a nezáživně. Další vadou hry je přílišná krátkost Story Módu, který se dá dohrát něco kolem 4 - 5 hodin, což je dost málo. Ale hra má ještě jeden Mód, a sice Mob Wars. V tomto módu jde o to ovládnout celé město.

Je to tahová strategie, která se hraje pomocí hracích karet a je doplněna tím, že boj o určitý podnik probíhá jako v originálu ( zastřelit stráže, vydřít podnik, atd. ). Moc lidí ale asi tento mód nenadchne, no co alespoň to o nějakou tu hodinu prodlouží hrací dobu. Graficky je na tom hra sice dobře, ale k čemu je dobrá grafika, když samotná hra dost zaostává. Hratelnost také snižuje brutální ovládání. Málo tlačítek na PSP má za následek otřesné kombinace tlačítek a problémy s kamerou. Malým plus mohou být bonusy, které nejsou zas až tak špatné. MW není vyloženě špatná hra, ale má tolik chyb, že spousta hráčů od ní radši dá ruce pryč. Jestli tedy opravdu stojíte o nějakou tu městskou akci, radši sáhněte po vynikajících GTA VCS nebo GTA LCS. A mé hodnocení zní 51%.

by Daxter