Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sonic rivals

26. 2. 2008

 

 

Sonic Rivals - modrý ježek běží na vaše PSP
Kdo mě zná, tak ví, že jsem fanda ježka Soníka. Mám doma celou jeho sbírku her pro Segu Megadrive. Poprvé jsem Soníka hrál v roce 1993, když jsem ještě za sebou táhl kačera… Hrál jsem již mnoho Soníkovských her, od Sonic the Hedgehog, přes Sonic Adventure až po dnešní nové tituly. S tímto Soníkem s podtitulem Rivals to ale nebude asi tak slavné jako u hry Sonic the Hedgehog 2.

Hra se svým stylem podobá hře Sonic R, jak ji známe ze Segy Saturn a z PC. Ti kdo již znají Sonic R už vědí že se jedná o závodní hru. A tak Sonic Rivals pro PSP se vyznačuje svým příběhem. Dr. Juliano Ivo Robotnik (dále jen Robotník) přichází s dalším ďábelským plánem, a vy ho pochopitelně musíte zastavit. A totiž přišel na to transformovat Vaše hrdiny do hracích karet, a ježek Soník má být jeho eso v rukávu - a to doslova. Soníkovi se to posléze nebude líbit a chce Robotníka zastavit. Jenže tento titul bude odlišný tím, že mu nikdo pomáhat nebude. Právě naopak, stejně znechuceni jsou také “přátelé” záslužného modrého hrdiny. Přátele v uvozovkách proto, že Robotnika, známého také jako Eggmana chcou i oni zastavit. Rozjíždí se tedy závod s časem, a všichni chcou být první.

 

Vašim úkolem je tedy vyhrávat závody proti všem známým hrdinům této mnoholeté série. Je to stejný styl hry, jako třeba u Segy Megadrive, Gameboye Advance a jiných platforem. Projíždíte koly, acty, plných prstenů a nakonec se utkáte s bossem na konci actů. Hra je velmi pěkné udělaná graficky ale i zvukově. Povedené kulisy každých kol jsou zvláště působivé. Hudba je také chytlavá. Hra je dělaná ve 3D stylu, objekty jsou tedy vyřešeny trojrozměrné ale pohybovat se můžete pouze v 2D světě - máte tak jistotu že jdete správně a nebo uplně opačně. Pro ty, co si tuhle hru oblíbí mám dobrou zprávu, Sonic Team chystá v na Listopad druhý díl této hry. Pro ty co ale stejně jako já, co mají spíše rádí tradiční Soníkovské hry a né spíše závodní jako já tahle informace moc radosti nepřinesla.

Ikdyž se píše rok 2007, tak bych dal přednost hrám jako těm starým před něakýma čtrnácti rokama, kdy jsme proháněli staré a dnes už zaprášené konzole staré Segy. Opravdu bych spíše tradičního Soníka. Využívám tedy své výhody, že jsem tuhle recenzi napsal, a můžu si tedy určit počet procent, které této hře nadělím. Můj obdiv tedy není nejlepší, vady ve hře nejsou patrné, může za to závodní příběh, který se mě odrazuje od téhle hry. Takže 80%

napsal QNovobilsky@seznam.cz