Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sega Rally

26. 2. 2008

 

Sega Rally 

Žánr : závodní
Homepage : http://www.sega.com/games/game_temp.php?game=segarallyrevo&id=segarallyrevo_hp_sp
Multiplayer : Ano

Sega Rally je jedna z nejnovějších racingových her na PSP. Dále i pro PS3, Xbox 360 a PC

 

V menu hry je na výběr z několika jízd, to jsou Quick Race (Rychlá jízda), Championship (Šampionát)
, Time Attack (Jízda na čas). Pokud vás nebaví jezdit pořád proti závodníkům řízených PSP, můžete si zahrát multiplayer. V menu nechybí ani Nastavení kde si můžete nastavit hlasitost hudby, jednotky rychlosti, autoukládání atd. Vedle nastavení se můžete podívat na tabulky závodů a jízd na čas.

Šampionát se dělí na tři tipy závodů jsou to Premier, Modified a Masters, každý druh závodů se dělí na další čtyři podtypy to jsou Amatér, Profesionál, Expert a Finále v každém podtypu získáváte body za odjeté závody.

Tato hra mě zaujala hned při první jízdě, když ze začátku máte na výběr jen pár aut například Mitsubishi Lancer Evolution IX FQ340, Subaru Impreza WRX STi SpecC Type RA atd. dále se pak můžete dostat k HUMMERU H3 nebo Mitsubishi Concept-X. V této hře také nechybí česká auta Škoda Fabia, Octavia. Pak dále Toyota Celica ST205, Ford Escort RS Cosworth nebo nový VW Golf GTI a jiná auta… Před závodem si zvolíte tip pneumatik se kterými budete auto řídit. Jsou to pneumatiky na asfaltované silnice dále jsou to na ježdění rally například projížďka v písku, hlíně a nakonec jsou to pneumatiky do všech možných terénů, sníh, bláto atd. Nechybí zde manuální a automatické řazení, já jsem pro automatické nemusíte mačkat další tlačítka a tak se tím zpomalovat.

Tratě se dělí do pěti kategorií a jsou to kategorie Safari, Alpine, Tropical, Arctic a Canyon. Tratě jsou perfektně zpracovány, nechybí zlámané větve nebo kameny které vaše auto můžou vykolejit z tratě, pokud nedáváte bedlivý pozor. Diváci jsou sice trochu „plošší“ ale fandí pořád stejně. Když pozastavíte hru, můžete si nastavit Hlasitost hudby, auta a zvuk potvrzení. Na to že se jedná o konzoly která se vlaze do kapsy je grafika velice pěkně zpracovaná až na nějaké menší vyjímky jak už byli zmínění diváci.
Co se týče zvuku, tak ten vás provází každou zatáčkou, většinou se ale hudba opakuje, což mi celkem vadí. Průvodce v jízdě je automatický navigátor, který vám radí kam jet (to je jasný ne  :smile: ). Je možné že sem tam uslyšíte pípání nějakého ptáčka pokud jste ho někde nezajeli  :mrgreen: , ale přes hluk auta to není možné