Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jackass The Game

26. 2. 2008

 

„Hello I’m Johnny Knoxville and welcome to Jackass The Game…“ Upřímně řečeno, když měla tato hra vyjít nebyl jsem si úplně jistý co od ní očekávat. Respektive jsem očekával, že se bude jednat o další ne příliš kvalitní hru podle licence a ani druh zpracování jsem si nedokázal představit jde přece a Jackass, kde je hlavní náplní udělat pokud možno co největší blbost, co nejvíc se zranit a navíc u toho hodně zničit. A přesně takto se tváří i celá hra.

 

Už v úvodním videu Vám Johnny Knoxville vysvětlí, že jejich bývalý režisér se zranil a nahradíte ho VY. Takže vzhůru do toho natočit co nejbláznivější a nejzvrhlejší video. Budete natáčet celkem sedm epizod, která každá obsahuje pět videí, kde budete mít za úkol splnit minimálně tři z pěti zadaných úkolů. Náplň všech těchto „disciplín“ se velice podobá televizní verzi Jackass, až na to že zde autoři povolili uzdu své fantazie a nabídli nám kousky, které v televizi neuvidíte, protože v případě jejich absolvování je smrt jistá. Například tu máme skok z útesu, skok z výškové budovy do obřího sloního trusu, jízda v popelnici dolů ulicemi San Franciska nebo se můžete nechat vystřelit jako živá koule katapultem.

 

Hra mne opravdu dostala svou jednoduchostí a zároveň úžasnou hratelností. Hned v prvním videu, nazvaném pacinko precipice, pochopíte jak úžasná zábava Vás napříč všemi sedmi epizodami čeká. Máte za úkol směrovat pád protagonisty z útesu a to pouze nakláněním na levou či pravou stranu páčkami L a R a tím mu způsobit pokud možno co největší zranění, zasáhnout alespoň 12 kaktusů, sletět co nejrychleji, trefit se na matraci nebo letět alespoň 30y volným pádem. Máme zde golf rally, kdy likvidujete za pomoci golfového vozíku golfové hřiště, během části poo tub musíte soupeře za pomocí lana stáhnout do bazénku plného močky a při demolition golfu odpalujete za pomoci golfové hole granáty směrem na rodiný domek a samozřejmě vyhrává, kdo po sobě nechá největší spoušť.

 

Hra vypadá opravdu velice dobře, grafika je krásná a dokazuje že naše drahé PSP opravdu UMÍ. Fyzikální model je také veliký úspěch, takže tělo letící vzduchem a dopadající na haldu štěrku, do skleníku, na kapotu auta, do bazénu, kaktusů či maminčina záhonu působí velmi věrohodně. A ruku na srdce co je krásnějšího než něco nebo někoho likvidovat . Hudební doprovod se také přesně hodí do určeného tématu, takže Vy máte ještě větší chuť do dalšího adrenalinového šílenství. A samozřejmě hlavní aktéři jsou nadabováni svými reálnými protějšky, takže pořád slyšíte hlášky, že je Chris Pontius „obklopen samými idioty“. Bohužel přesto, že je doprovodná hudba naprosto skvělá rozsah tracklistu není takový jak by jste si přáli a i vtipné hlášky vaši soupeřů se časem oposlouchají. Nevím jak je to s jinými platformami, ale na PSP se hraje Jackass velice dobře. Díky tomu, že je hra rozdělena na jednotlivé části a „disciplíny“ není žádný problém si hru zahrát deset minut na tramvajové zastávce a pak v klidu pokračovat až v cílové stanici.

 

Jackass the Game je veliká porce zábavy. Vedle hlavní části mtv story mode, která obsahuje sedm epizod, máte na výběr challenge mode, kde procházíte už jednou zvládnuté videoklipy ale s novými úkoly. Z každého videa si můžete uložit záznam a ten si pak upravit v direktor mode a vytvořit si tak Váš jedinečný videoklip z toho nejlepšího co jste schopni předvést. Když budete plnit jednotlivé úkoly svědomitě odemknete si různé druhy bonusů i hratelných postav a tak se z úvodních 4 protagonistů Vaše celá skupinka rozroste až na 11 a většina z nich má minimálně tři bonusové oblečky. Jako bonus také přibudou videa z televizní verze Jackass nebo videa ze zákulisí dabování hlavních postav.

 

Klady:

Zábava
Grafika + fyz. model
Jackass
Hudba
Prakticky celá hra složena jen z miniher.

Zápory:

Prakticky celá hra složena jen z miniher.
Tracklist není tak bohatý jak by mohl být.
Hlášky hlavních protagonistů se rychle oposlouchají.
Poměrně krátké a po dohrání mtv story mode se do challenge mode pustí jen málokdo.

Konečné hodnocení 9/10