Jdi na obsah Jdi na menu
 


GTA-Liberty City Stories

26. 2. 2008

 

Na světě není snad jediný ,,pařan“ ,který by neznal sérii Grand Theft Auto. Já osobně mám ve své sbírce téměř všechny díly včetně těch na PSP. Je to už nějaký ten pátek co na displeje našeho PSP přišla tato série v podobě GTA Liberty City Stories ( dále jen LCS ). Jak LCS dopadlo, na to se teď podíváme.

Hned po zapnutí hry a zobrazení několika ikonek Rockstaru, se nám představí hlavní hrdina Toni Ciprani. Toni se dříve skrýval za vraždu, teď je však zpět v Liberty City ( hra se odehrává v roce 1998 ) a připraven dát věci do pořádku. Stejně jako ve třetím dílu série, tak i v LCS je město rozděleno na tři části, které se postupně v průběhu misí zpřístupní. Příběh hry začíná v Portlandu prácí pro Vincenza, pravou roku salvatora Leone. Mise pro Vincenza jsou v podstaťe spíše naučné a i úplná lama je zvládne na poprvé. Vincenzo je však jen jeden z mnoha lidí pro které bude Toni pracovat.

Postupem času bude přibývat jak lidí pro které budete pracovat ( např. JD, Mama Ciprani, Salvator Leone, atd.), tak i obsahu misí, které budou daleko rozsáhlejší než na začátku. A musím podotknout že misí je zde opravdu hodně. Jejich kolem 80 a to nepočítám vedlejší úkoly, ktrerých je taky dost. Mezi vedlejší mise se klasicky řadí třeba práce pro policisty nebo závody na motorkách, zkrátka je toho hodně. Možná hodně lidí zamrzí, že ve hře nebudou moci ovládat vrtulníky ani letadla, ale to se dá překousnout. Zejména, když je ve hře taková hromada aut, ale o tom později. Co je opravdu důležité, je hratelnost. A tu zde kazí především ovládání, kterému opravdu chybí druhá analogová páčka. Ale i přes tuto ztrátu vám ovládání brzy přejde do krve a po 3 - 4 odehraných misích to nebude žádný problém. Přesuneme se ke grafice. Grafika je opravdu velice povedená ostatně posuďte sami. I zvuková stránka hraje u LCS stejně jako ujiných dílů velkou roli. A že si Rockstar dal záležet, to je vidět hned po zapnutí hry. Jako vždy nechybí naše oblíbená rádia, kterých je tu hafo.

Tak a teď se vrhneme na tu dopravu. V LCS oproti původní hře přibilo hned několik druhů motorek a lodí. Aut je zde také požehnaně od obyčejných osobních automobilů přes dodávky a hasičská auta, až po pohřební vozy. Přesuneme se k výběru zbraní. Co na to říct. Je jich tu dost. Kdybych měl vyjmenovávat všechny, tak tu recenzi nikdy nedopíšu. Za zmínku stojí motorová pila, katana ,sniperská puška, plamenomet atd. Všechny zbraně se dají koupit hned v několika Ammu Nattionech nebo posbírat od padlých nepřátel. Při hraní sem někdy odbočil od misí a jen tak sem se projížděl po městě. Nudě a stereotypu také dokáže zabránit naprostá novinka v sérii a tou je multiplayer. Ano, opravdu je v LCS přítomen multiplayer, mezi několiká módy najdete klasický deatmatch i capture flag. Osobně jsem si ho zahrál s kamarádem a musím říct, že jsem se dobře bavil. LCS má i své mouchy, ale moc jich opravdu není. A proto si myslím, že je GTA LCS jedním z nejlepších titulů na PSP a jestli opravdu chcete nějakou městskou akci tak není co řešit. Popřípadě můžete sáhnout po novějším GTA Vice City Stories, které si proklepneme někdy příště.

 by Daxter