Jdi na obsah Jdi na menu
 


Medal of Honor Heroes 2

26. 2. 2008

 

Vydavatel: EA
Vydání: V prodeji
Žánr: akční

První díl, populární konzolové akce Medal of Honor na handheldu PSP, způsobyl menší revoluci. Dokázal totiž, že i na malém displayi může vypadat akční hra z pohledu první osoby skvěle, ale i to, že není potřeba dvou analogových páček. I komerčně, Medal of Honor Heroes nepropadl, a tak v EA začali pracovat na druhém díle. Ten si nyní zrecenzujeme.


Jedinou konkurencí hry Medal of Honor Heroes na PSP, je jako na velkých konzolích, Call of Duty. Ten, ovšem nedopadl moc dobře a právem se Medal of Honor Heroes, stal fps králem na přenosném Playstationu. Nyní přichází díl druhý, kde se ujímáme role OSS agenta Johna Berga, za kterého nakopeme zadnice nejednomu náckovi a prožijeme 7 rozmanitých úrovní. Je 6. června 1944. a vaším úkolem je infiltrovat do Normandie zpoza nepřátelských linií a podnikat záškodnické akce. Hitler má nový druh zbraně a ta může zabít spoustu lidí. Později se dozvíte, že se jedná o raketu V2. Na pláži v Normandii, kde hra začíná, prožijete spoustu intenzivní akce. Ovšem tím zábava nekončí a během své cesty, nalezneme jednu zábavnější úroveň, než tu předešlou. Třeba, když infiltrujete přístav, aby jste zničili pár lodí. Lokace jsou tak hodně pestré a někdy budete opravdu koukat, s jakým citem je tvůrci vytvořili. Co ovšem již nepotěší, je umělá inteligence vašich protivníků. Ta je dost diskutabilní, ale o vyložený propadák se nejedná.


Jako první díl i ten druhý, staví převážně na hře pro více hráčů. Na jedné mapě, si tak může změřit sílu až 32 hráčů z celého světa. Online mód je celkově hodně zábavný a skvěle zastiňuje i svého krátkého, singleplayerového brášku. Hráč si dokonce může před zapnutím vybrat vzhled vojáka a zbraň, kterou bude používat. Grafická stránka se od prvního dílu změnila jen lehce. U druhého dílu nám přijde o něco uhlazenější a rovněž lokace vypadají lépe. Hra se navíc vůbec neseká a jede při stálých 30fps. Hudební a zvuková stránka hry, si nic nezadá se svými brášky z velkých konzolí. Vše je dovedeno do naprosté dokonalosti a až se do hry pořádně dostanete, nepřijde vám, že hrajete na handheldu.


Medal of Honor Heroes 2 je skvělou akční hrou, která nemá na PSP moc velkou konkurenci. Pokud hrajete rádi akční hry a PSP si hodláte nadělit pod stromeček, rovnou si k němu přibalte Medal of Honor Heroes 2.

Grafika - 9.0/10 -
Hudba - 9.0/10 -
Hratelnost - 8.1/10 -
Trvanlivost - 7.0/10 -

Celkově - 83/100