Jdi na obsah Jdi na menu
 


Crash of the Titans

26. 2. 2008
Vydavatel: Vivendi Games
Vydání: V prodeji
Žánr: plošinovka

Svoje nejlepší časy, má Crash už dávno za sebou. I přesto, že se další díly potácely na hranici únosnosti. A tak, se na nás stále hrnou další díly. Crash of the Titans je jeden z nich. Napravuje aspoň trochu pošramocenou pověst této série?


PSP verze této hopsačky je portem PS2 verze. Za ním stojí SuperVillian Studios a nutno poznamenat, že s grafikou odvedli skvělou práci. Hra má stejný kreslený vzhled jako na PS2 a je pěkně ostrá. Postavy, ale nejsou tak detailní a animované, jako na větším bráškovi. S tím se, ale musí počítat. Celkově hra vypadá stále dobře. Občas doskočí nějaký objekt na pozadí a pokud je na obrazovce větší počet nepřátel (což je často), zakolísá i framerate. Nedělá to hru nehratelnou, ale cítit to jde. Nahrávací časy záleží na verzi PSP, kterou máte. Staršímu PSP trvá dvacet i více sekund, než se načte oblast, Slim verze to zvládne pod deset sekund. Porty to mají na handheldech těžké, jelikož je mnohem lehčí poukázat na to, co oproti „velkým“ verzím chybí, než co zůstalo. PSP verze Crash of Titans zůstává těsně u té konzolové. Stále, ale chybí jisté věci, které ovlivňují hratelnost. Například, Crash nemá stíny. Rozhodně nežádám nějaké ultra-detailní, nebo reálné stíny. Stačilo by pouze kolečko pod postavou, což by v této situaci rozhodně pomohlo. Skoky jsou velmi těžké, jelikož ani vznášející se objekty nemají stíny.


To, ale není vše. PSP verze, má také velké nedostatky ve zvukových efektech. Je divné sledovat příšery, jak dělají své speciální útoky a přitom nevydávají žádný zvuk. Prostě to nemá své kouzlo, nehledě na to, že častokrát ani nevíte, jestli jste někoho praštili, protože jediné co uslyšíte, je bušení do tlačítek. Všechny změny výše popsané, ale nejsou nijak vážné. Jediná vážná, je naprosté sebrání unikátního a co je hlavní, zábavného co-op módu. Tento mód, totiž hru značně oživoval a jeho absence je znatelná. Místo toho, se to snažili vývojáři zamaskovat přidáním pěti exkluzivními multiplayerovými mini-hrami. Nemíním je nějak podrobněji popisovat. Stačí mi na to tři slova: je to hrůza. Pro příklad Jack-a-Mole: kdykoliv krtek vystrčí hlavu z díry, praštíte ho do tváře anebo Barrel Defender: Braň svoje sudy, útoč na sudy nepřítele. Tyto minihry jsou zábavné asi jako Ulice na Nově, čili si už o zábavnosti uděláte obrázek sami. Každá hra má někde nějaký větší nedostatek, což ji činí nehratelnou. Všechny mapy jsou příliš velké, čili pokud nemáte čtyři hráče, je to bezpředmětné. Jediným hlavní lákadlem této hry je tedy možnost ochočit si monstrum a poroučet mu, aby dělal vaši práci. Ve hře je 15 příšer, a každá má speciální útok.


Opět průměr. Ani na PS2 to nebyla žádná sláva a port na PSP dopadl ještě hůře a to hlavně díky absenci co-op módu a dalších drobností.

Grafika -7.5/10 -
Hudba - 6.0/10 -
Hratelnost - 5.0/10 -
Trvanlivost - 5.0/10 -

Celkově - 61/100