Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aliens vs. Predator: Requiem

26. 2. 2008

 

Vydavatel: Vivendi Games
Vydání: V prodeji
Žánr: akční

Je to už pár let, co Rebellion vytvořil na PC jednu nezapomenutelnou hru. Tou hrou byl Aliens vs. Predator. Poprvé, se tak střetly 3 rasy a boj to byl opravdu krvavý. Na motiv této hry a jejího pokračováníl vznikly i dva filmy a právě při příležitosti zahájení druhého filmu, se objevuje hra Aliens vs. Predator: Requiem. Povedlo se tvůrcům opět zkloubit tu děsivou atmosféru? Na to se teď podíváme.


Hry Aliens vs. Predator, patřily vždy k tomu nejlepšímu v žánru akčních hororů na PC. Kdo hrál první díl, jistě si vzpomene na tu děsivou atmosféru, umocněnou nemožností ukládat pozice. Navíc si mohl hráč zvolit jednu ze tří ras a prožít za ní originální dobrodružství. Právě ze svých předchůdců, vychází i nejnovější hra Aliens vs. Predator: Requiem. Přesto se liší v řadě věcí. Asi tou nejdůležitější je hraní pouze za Predátora. Za toho musíte v 15 krátkých misích zabít spoustu vetřelců, lidí, ničit aliení vejce či hladit stopy o své existenci. Jednotlivé mise, mají perfektní level design a tvůrci se na něm patřičně vyřádili. Během své cesty se podíváme do lesů, jeskyň, továren či kanálů. Škoda jen, že mise jsou hodně krátké a většinou je dohrajete za pár minut. Narozdíl od předchozích her, je Aliens vs. Predator: Requiem i celkem lehká hra a tomu na délce moc nepřidá. Celou hru, tak můžete dohrát za zhruba 5 hodin, což určitě není mnoho.


Kdo hrál některý předchozí díl AvP, jistě ho nepřekvapí Predátorovo nádobíčko, kterým likviduje jednoho protivníka za druhým. Zbraně a vybavení, je tak standartní. Celkem na vás v této hře čeká 8 zbraní, jako je ramenní kanón, miny atp. Na začátku hry, máte k dispozici pouze základní zbraně a útoky. Postupně se však dají odemknout další. K tomu slouží speciální zoom mód, kterým si z vysokého bodu na mapě označujete cíle. Po každém, když zneškodníte cíl, dostanete body. Za ty si poté odemykáte nejrůznější výbavu. Jako v předchozích hrách, má i zde Predátor několik módů vidění. Nejzákladnější je normální vidění, na zakladě toho, vidíte svět jako člověk. To druhé je termovize a slouží k zachycení teploty lidských těl. Dobře se tak hodí, při střetu s těmito nepřáteli. Další je alien vize, která slouží k zachycení alienů. Ty se poté objeví na obrazovce jako šedé skvrny. Grafická stránka je standartní a rozhodně neurazí. Stejně tak, animace všech postav. Ty se podobají animacím z první AvP hry. Hudba si zaslouží plný počet bodů a stará se o hutnou atmosféru.


Aliens vs. Predator: Requiem není špatnou hrou, ale rovněž není hrou, která by posadila fanoušky obou hlavních mimozemských protagonistů na zadek. Pro zabití pár nudných večer přesto poslouží skvěle.

Grafika - 9.0/10 -
Hudba - 9.0/10 -
Hratelnost - 7.1/10 -
Trvanlivost - 7.0/10 -

Celkově - 72/100